bilgi@minervagelisim.com 0 (553) 145 2890 Çocuk ve Ebeveyn Gelişim Merkezi

Hakkımızda

Minerva’ya Hoş Geldiniz!

Minerva Çocuk ve Ebeveyn Gelişim Merkezi,  alanında uzman terapist ve eğitimcilerin oluşturduğu bir ekibin çalışmalarıyla doğmuş yenilikçi bir danışmanlık merkezidir. Minerva’da sadece kanıta dayalı bilimsel yöntemler esas alınarak farklı gelişim alanlarında zorluklar yaşayan çocuk, birey ve ailelere danışmanlık desteği verilmektedir. Merkezimizde, psikolojik danışmanlık, oyun terapisi, gelişimsel farklılığı olan çocuklarda gelişim takibi ve desteği, aile eğitimi hizmetleri verilmektedir.


Minerva Çocuk ve Ebeveyn Gelişim Merkezi’nde , sizin , çocuğunuzun ya da ailenizin gereksinimleri baz alınarak  multidisipliner şekilde çoklu uzmanla ya da tek bir uzmanla gerekli terapötik / psikolojik ya da eğitsel destek sunulur. Minerva’da tamamen birey ya da ailenin gereksinimleri üzerinden en sağlıklı şekilde çalışma düzeni ve saatleri ayarlanır.

Biz kimiz?

Ekibimiz bir psikolog, bir özel eğitim öğretmeninden oluşmaktadır. Detaylı bilgi için “Ekibimiz” kısmına göz atabilir, uzman yeterliliğimiz ve çalışma alanlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Neden Minerva adını seçtik?

Minerva Etrüsk mitolojisinden bilgi ve bilgelik tanrıçasının ismidir. Etik ve bilimsel yöntemlerle birey ve aileyi esas alarak çalışma ilkesi ile hareket ederken masalların ve öykülerin terapötik gücünden haberdar olduğumuz için merkezimize bu ismi uygun gördük.

Neden farklı alanlardaki uzmanlarla çalışıyoruz?

Birey ve aileyi ele alırken ve onlarla çalışırken farklı uzman görüşlerini bir araya getirebiliyor ve daha bütünsel bir bakış açısına sahip oluyoruz.

Vizyon ve misyonumuz nedir?

Kişiye, aileye, farklılığa dair bireysel ve toplumsal farkındalık yaratmak ve olabildiğince çok insana etik ve ekolojik bir biçimde kendi uygulayıcı yeterliliğimiz sınırlarında destek sunmak.

Hedeflerimiz 

  • Bilimsel kanıta dayalı uygulamaların kullanımını yaygınlaştırmak
  • Farklı bireylere dair toplumsal ve bireysel farkındalığı arttırmak
  • Çocuk ve ailenin ihtiyacına göre en uygun eğitsel ya da terapötik desteği sunmak
  • Birlikte çalıştığımız birey ve ailelerin yaşamlarında olumlu yönde fark yaratmak
  • Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bilimsel bilgiye ulaşım kaynaklarını arttırmak